דלג לתוכן המרכזי
צור קשר

מדריך לעו"ד מתחיל: עשה זאת בעצמך - כיצד ליחצ"ן את עצמך ברשת?

אין ספק כי ציבור עורכי הדין בישראל נמצאים בדילמה קשה, מצד אחד הם זקוקים לפרסום איכותי על מנת להתבלט בתחום ההתמחות שלהם ובכך להשיג לעצמם לקוחות חדשים. אך מצד שני, הם מוגבלים על ידי תקנות לשכת עורכי הדין בכל הקשור ברכישת פרסום. כתוצאה מכך, כל עורך דין זקוק למעט ידע וניסיון אישי בתחום יחסי הציבור, על מנת למנף את עצמו לפסגה ולבסס את שמו ואת המוניטין שלו בתור עורך דין מומחה בתחומו. היום ניתן למצוא בארץ מספר עצום של עורכי דין צעירים, המתחרים זה בזה על דעת הקהל ועל השגת מוניטין איכותי ומקצועי יותר. לכן אין זה מפליא כי כל עורך דין צעיר חייב ליחצ"ן את עצמו ברשת, כדי להעלות את מעמדו ביחס לשאר עורכי הדין בתחום. האינטרנט הפך כבר ממזמן למדיה התקשורתית המשפיעה ביותר, היות ורוב האנשים מבלים חלק ניכר מזמנם הפנוי בשיטוט חופשי ברשת, צפייה בסרטוני יוטיוב שונים וכמובן גלישה במדיות החברתיות המגוונות הקיימות היום. כל אלו יכולים לשמש כמקפצה מהותית עבור עורך הדין שמתחיל ליחצ"ן את עצמו בצורה עצמאית.

כל הדרכים הפשוטות והקלות ביותר כדי ליחצ"ן את עצמכם באינטרנט

ראשית, חשוב להבין כי על מנת לקבל את התוצאה האיכותית ביותר יש צורך לתכנן תכנית עבודה לטווח הארוך, תוך התחשבות באסטרטגיה המתאימה ביותר למצב. המטרה היא כמובן לייצר את החשיפה המרבית לעסק, כדי לאפשר את הגעתם של לקוחות פוטנציאלים חדשים. הדרך הטובה ביותר להיחשף לקהל הגדול ביותר, היא באמצעות כתיבת מאמרי דעה. כדאי להשקיע בתחום זה, בו המון אנשים מחפשים מאמרי דעה איכותיים, ובכך מקבלים רושם חיובי או שלילי לגבי עורך הדין הכותב את המאמר. מאמר איכותי ומקצועי, המעניק ידע משמעותי עבור הקורא וכתוב בצורה נגישה וקלה להבנה – זהו מאמר שיכול לתרום מהותית ליחסי הציבור שלכם.

אל תתעצלו - השקיעו את הזמן הדרוש לכתיבת מאמר איכותי ומושקע שיכול להזניק אתכם לתחילת שרשרת המזון. מומלץ לשלב במאמרים אלו דוגמאות למקרים בהם טיפלתם בהצלחה, על מנת להעיד על ניסיון וידע בתחום ההתמחות שלכם. אופציה נוספת היא לפתוח בלוג מקצועי, בו תוכלו לחלוק עם הקוראים מגוון רחב של טיפים ועצות הקשורות לתחום המשפט שבו אתם מתמחים. ניתן להשתתף בפורמים מקצועיים על מנת לספק מענה מקצועי לגולשים ולספק להם מענה משפטי מסוים לבעיות שלהם. אחת הנקודות החשובות ביותר היא להכיר מספר כתבים העוסקים בתחומי ההתמחות שלכם וליצור עמם קשר. כדאי לפנות אליהם עם סיפור מעניין הקשור בהישג משפטי שהשגתם, מפורסם שייצגתם או כל עניין פיקנטי שיכול לעניין את הציבור הרחב. שמירה על הקשרים האלו, יכולה להוכיח את עצמה כמועילה בעתיד.

לסיכום, חשוב לשים לב לעניין יחסי הציבור. ללא יחסי ציבור איכותיים וענפים, תהיו נסתרים בפני העולם הרחב והמגוון העצום של הלקוחות הפוטנציאלים. הישגים משפטיים חשוב ליחצ"ן על מנת להעמיק את המוניטין שלכם ולבסס דריסת רגל מקצועית בתחום המשפט. חשוב לא פחות לדעת כיצד ליחצ"ן את ההישג המשפטי המדובר - יש צורך לעטוף אותו בידיעה מרתקת שתעניין את הציבור הרחב ותשפוך אור חיובי על השם שלכם. לצורך כך ניתן להיעזר במשרד יחסי ציבור המתמחה בייצוג עורכי דין ומכיר את התחום על בוריו. משרד זה ידע לספק לעיתונות ולכל המדיות החברתיות את הידיעות הנכונות, בטיימינג הנכון ובצורת הגשה שתבטיח למשוך את העין הן של העיתונאי והן של הגולש הממוצע. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר עוד היום.